Android Faydalı Uygulama İnternet İOS Mobil Yazılım

Lego Life Çocuklara özel sosyal medya ağı!

Küçükken herkesin bir lego takımı olmuştur olmasa bile çevrede görüp oynamışlığı vardır. Bu legolar çocuklar için hayal gücünün gelişimi açısından çok önemli bir rol oynamaktadır.

Lego günümüz teknoloji çağına uygun adım atarak instagram benzeri olan Lego Life adında bir sosyal medya ağını duyurdu. 13 yaş altı için tasarlanan bu sosyal ağ sayesinde çocukların oluşturdukları yapıların fotoğraflarını Lego Life ile Dünya’ya paylaşarak herkesin beğenisine sunabilecek.

Sizinde tahmin edeceğiniz üzere paylaşılan gönderilerde sadece Lego ürünleri içermesi gerekiyor. Çevremizde farklı yerlerde halen Lego paylaşımları yapan bir çok kişi var ancak bu ortamlar çocuklar için pekte uygun olmuyor çoğu zaman. Bunu fark eden Lego bir girişimde bulunarak Lego Life uygulamasını düşünerek bu duruma bir çözüm getirdi.

Peki Lego Life nasıl sosyal ağ oluyor ?

Uygulama da diğer sosyal medya ağlarında olduğu gibi kullanıcıları sayfaları vs. takip etmenize ve Lego emojileriyle yorum yapmanıza imkan sağlıyor. Bir diğer bilgi ise çocukları oldukça düşünen Lego uygulamasını geliştirirken UNICEF ile birlikte çalıştığı biliniyor.

 

Hem Android hem de iOS için ücretsiz olarak sunulan Lego Life şimdilik Birleşik Krallık, Amerika, Kanada, Almanya, Fransa, Danimarka, Avusturya ve İsviçre için kullanıma sunuldu.

 

Yazar hakkında

Saitcan TAKILAN

Bilgisayar programcısı, Proje geliştiricisi, Ağ ve Teknoloji tutkunu.

Yorum Yap

Yorum yazmak için tıklayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir