Gazete Mobil Teknoloji

Galaxy Note 7 batarya üreten fabrikasında yangın çıktı!

 

Bloomberg ve Forbes tarafından yayınlanan raporlara göre, talihsiz Galaxy Note 7'ye ait bataryalarının bir kısmını üretmekle yükümlü olan bir fabrika parçası ateş aldı. Bloomberg, ateşin Çin'in kuzeyindeki bir Samsung KDI fabrikasında olduğunu açıkladı. Önemli bir olay değilmiş gibi gözüksede haberi yapılmalı.

 

Samsung'un Galaxy Note 7, iki ayrı sağlayıcı tarafından sağlanan pillerin başarısız olması nedeniyle iki kez pazardan çıkarıldı ve sonuçta başlamadan öldü. Samsung KDI, Galaxy Note 7 pillerini geliştiren Samsung üyelerinden biriydi, bu nedenle fabrikalardan birinde yangın çıkması şaşırtıcı olmadı. Anlaşıldığı kadarıyla hiç kimse yaralanmış gibi görünmüyor ve Bloomberg alevlerin hızla söndürüldüğünü ve bu durumun tamamında biraz makara yapmamıza izin verdiğini söyledi.

 

 

 

Yangın atıkların olduğu bölgede çıkmış!

Samsung, Bloomberg'e, üretiminin etkilenmediğini söyledi çünkü yangın, atıkların olduğu bir alanda çıktığını söylemiş. Samsung KDI'nin aslında pil üreten üretim hattında meydana geldi. Forbes, Salı sabahı Çin'deki galeride toplanan yangının birkaç görüntüsünü yakaladı. Umarız bu bataryalardan hiçbiri Galaxy S8'e bağlı değildir.

 

 

[Kaynak FORBES BLOOMBERG]

Yazar hakkında

Saitcan TAKILAN

Bilgisayar programcısı, Proje geliştiricisi, Ağ ve Teknoloji tutkunu.

Yorum Yap

Yorum yazmak için tıklayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir