Android İOS Mobil Yazılım

WhatsApp şimdi iki adımlı bir doğrulama işlemi kullanıyor!

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iOS, Android ve Windows kullanıcıları için iki adımlı doğrulamayı uygulamaya başladığını bugün açıkladı.

Uygulamanın bu yeni özelliği kullanmak tamamen size kalmıştır. Bizce kullanmanızda fayda var çünkü uygulamada oturum açanlara ek bir güvenlik katmanı oluşturup dışarıdan gelecek tehtidlere karşı önem alıyorsunuz. WhatsApp aylardır üzerinde çalıştığı bu doğrulama işlemi, telefonunuzda yeni yüklenmiş veya tekrar WhatsApp hesabınızı etkinleştirmek için kullanılan doğrulama işlemidir.

Bu ayarı aktif etmek içi:

Ayarlar > Hesap > İki adımlı doğrulama. Gördüğünüz gibi çok kolay daha detaylı olması için görselleri takip edebilirsiniz.

 

1. İlk olarak Ayarlar bölümüne giriyoruz ve ardından hesap bölümünden iki adımlı doğrulama seçeneğini seçiyoruz.

2. Etkinleştir diyerek diğer adıma geçiyoruz.

3. Bizden 6 haneli şifre girmemizi istiyor burda ki şifre WhatsApp hesabımızı temsil edicektir. Dikkatli şekilde unutmayacağınız bir şifre belirleyelim ileri diyelim ve tekrar aynı şifreyi girelim. Daha sonrasında tekrar ileri diyelim.

4. Şifrenizi unuttuğunuzda sizi doğrulamak amaçlı kullanılacak e-posta adresinizi giriniz. Girmek istemezseniz de Atla yazısına basınız. E-posta adresinizi girdiğinizi varsayarak ileri butonuna basalım.

5. Evet iki adımlı doğrulama tamamlandı. Bitti diyelim.

6. Bu ekranda şifrenizi ve e-postanızı değiştirebilir ve aynı zamanda iki adımlı doğrulamayı devre dışı bırakabilirsiniz.

Yazar hakkında

Saitcan TAKILAN

Bilgisayar programcısı, Proje geliştiricisi, Ağ ve Teknoloji tutkunu.

Yorum Yap

Yorum yazmak için tıklayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir