Akıllı Cihazlar Donanım Fikir Teknoloji

Bulut Depolamalı Tak ve kullan Güvenlik Kamerası

Güvenlik kameraları sayesinde alışveriş merkezleri, ofisler, iş merkezleri, caddeler ve sokaklar ve hatta evlerimiz bile sürekli kontrolümüz altında. Gözümüzün arkada kalmamasını sağlayan güvenlik kameraları sayesinde hem gerekli önemler alınıyor hem de hırsızlık gibi suçlar tespit edilebiliyor ve caydırıcı araç olarak kullanılabiliyor.

Günümüzde yaşanan olaylar doğrultusunda evimizi ve iş yerlerimizi 7/24 izleyip kayıt altına almak artık zorunluluk haline geldi. İşte bu güvenlik önlemlerinde en çok başvurduğumuz araç gereçlerde güvenlik kameraları devreye giriyor. Bizde bu yazımızda sizlere bu araç gereçlerden biri olan akıllı güvenlik kamerasından söz edeceğiz.

NEST KAMERA NEDİR?

Nest Kamera akıllı güvenlik kamerası, uzak olduğunuzda bile işyerinize, evinize ve ailenize bakmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Nest 7/24 canlı yayın imkanı sunar, anında bildirimler ile evinizde veya iş yerinizde anlık hareketlerden haberdar olabilir ve herhangi bir yerden bunları görüntelemenize aynı zamanda da konuşma ve dinleme komutları ile iletişim kurmanıza yardımcı olur. Bulut depolama sistemi ile görüntüleriniz depolanır istediğiniz anınızı veya önemli bir görüntüye anlık olarak erişe bilirsiniz.

Nest Kamera Avantajı

Nest düzenli bir elektrik akımına bağlanarak çalışır bu nedenle de pille çalışan diğer kameralar gibi ömrü çabuk bitmez. Kaydettiği tüm videoları Bulut sisteminde saklar ve bu sayede kameranız kullanımaz hale gelse bile görüntülere kolayca ulaşa bilirsiniz. Kullanımı kolay ve özelliklerini akıllı telefonunuzdan kontrol edebilir aynı zamanda görüntüleri izleyebilirsiniz. Hırsızları gördüğünüzde onlara seslene bileceğiniz mikrofon ve hoparlörü bile mevcut 😀 

 

Bulutta Güvenlik

Nest, uzakta olduğunuzda neler olduğunu izlemenize ve kaydetmenize olanak tanıyan, kendin yap bir güvenlik sistemidir. Dışarıda bir güvenlik şirketine abone olmak istemiyorsanız ve kendi video güvenlik sisteminizi tamamen kontrol etme fikrine sahipseniz Nest size her günün 24 saati bu seçeneği sunar. 

 

 

 

[Kaynak : Nest Cam]

Yazar hakkında

Saitcan TAKILAN

Bilgisayar programcısı, Proje geliştiricisi, Ağ ve Teknoloji tutkunu.

Yorum Yap

Yorum yazmak için tıklayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir