Akıllı Cihazlar Fikir Robotlar Teknoloji Ulaşım

Gelecekte Karşımıza Çıkması Muhtemel 5 Ulaşım Aracı

Merhaba okurlar bu yazımızda sizlere gelecekte karşımıza çıkması muhtemel olan 5 adet ulaşım aracından bahsedeceğiz.

Herkes duymuştur işte uçan arabalar olacak ve artık havada ulaşım sağlanacak vs. aslında doğru böyle bir şeyin olması için uğraşan bir çok firma var bunlardan bir kaçını takip ederek sizlere sunmak istedik.

Herkesin trafikte acil bir durumu oluyordur muhakkak ama bir türlü trafik akmıyordur. Acil saatlerde trafiğin aktığı bir şehir düşünün. İnsanlara hizmet eden, birbirlerine kızdırmak yerine ulaşımı sağlayan ulaşımı hayal edin. Sadece özel araçlarda değil toplu taşıma da çok sayıda insanın seyahat ettiğini düşünün. Baya ütopik oldu sanırım 😀

Gerçekleşmesi zor olmayan hayaller kurduk sizlerle.  Artık konumaza dönelim. Taşımacılık konusundaki farklı kavramlar, teknoloji ve yenilikçiliğin sağlandığı ulaşımı içeren bu araçlar geleceklerimize ışık tutuyor.

 

 

1. Jetpack'lere sarılı gökyüzünü dolaştığımızda bilim kurgu malzemesi olduğunu düşünürsek inanmak zorlaşır. Özel olarak tasarlanmış karbon fiber jet kanatlarıyla Jetman Dubai, 125 mph'lik bir ortalama hızla istediğiniz yere ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

 

 

2. Aero-X gezinme bisikleti, iki insanı yere 3 m yüksekliğe kadar taşır ve 72 km / saate (42 mil / saat) kadar olan hızlara erişmek üzere tasarlanmıştır. Motosiklet sürmek kadar kolaydır ve coğrafi alan araştırması üzerinde olumlu bir etkisi vardır.

 

 

3. Tek Kişilik Araç, destek ana gövdesi ile birlikte denge sağlamak için eş zamanlı bir açıyla iki ilave yuvarlak tekerlek kullanan bir araç. Kumanda ile kontrolü oldukça kolaydır.

 

 

4. Uçan hoverkraftlar kara ve su üzerinde kayar, entegre kanatlarının yardımı ile havada 70 mil / saat'e kadar yükselir.

 

 

5. Stratocruiser, hız ve rahatlık gibi tüm ihtiyaçları karşılayan bir uçak gemisi. Yolculuk ederken ziyafet, spa, yoga, gezi ve benzeri hizmetleri de içinde bulundurur.

 

 

Yazar hakkında

Saitcan TAKILAN

Bilgisayar programcısı, Proje geliştiricisi, Ağ ve Teknoloji tutkunu.

Yorum Yap

Yorum yazmak için tıklayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir